PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11580}

Wejście smoka

Enter the Dragon
7,6 92 299
ocen
7,6 10 1 92299
7,5 19
ocen krytyków
Wejście smoka
powrót do forum filmu Wejście smoka

Mam pytanie: która wersja jest okrojona: telewizyjna czy DVD? Słyszałem że nie ma na niej 20 minut oryginalnej wersji.

ocenił(a) film na 10
rosomen2207

Jeśli się nie pogubisz mogę Ci to rozjaśnić:)
Otóż są aż cztery wersje Enter the Dragon

1) Pierwsza kinowa jaka wyszła w 1973 roku w USA i HK trwa coś około 1godz. 38 min i 19 sek. to jest pełna wersja puszczana później na TVN zawiera wszystkie walki turniejowe i te Bruce'a, Rozmowę z przeorem i potem jego głos w gabinecie luster, Bolo Younga wymierzającego karę ochroniarzom Hana
TAKA WERSJA JEST RÓWNIEŻ NA 2 PŁYTOWEJ EDYCJI SPECJALNEJ DVD!!!
to jest tzw FULL WERSJA!

2) Weszła do polskich kin w latach 80-tych, krótsza o 7 minut pozbawiona rozmowy z przeorem Shaolin i sceny z głosem przeora w gabinecie luster

3) Trzecia wersja pozbawiona rozmowy z przeorem i jego głosu w gabinecie luster oraz sceny z Bolo Yoyngiem i ochroniarzami, krótsza o 10 minut nadawana w połowie lat 90-tych w Polsacie to wersja telewizyjna z 1976 roku (USA)

4) Wersja całkowicie wykastrowana o niektóre walki Bolo Yanga i przeora
krótsza od oryginały 1) o około 20 min była dostępna na pierwszych polskich badziewnych wydaniach DVD (zbrodnia popełniona przez Warner Bros.) --- wiara się na to nacięła i wyła z rozpaczy mnie to omineło na szczęście bo co to za Wejście Smoka bez Małego Smoka ehh....

a więc jeśli chcesz mieć pełną wersję to musisz zakupić 2-płytowe specjalne wydanie dvd z okazji 30-lecia powstania tego dzieła kina kopanego 1) czas 01:38:19
FORMAT 2,40:1 obraz anamorficzny DVD 16:9 PAL
Plus dodatki na pierwszej i drugiej płycie

Jeśli pomogłem to bardzo się ciesze

Pozdro dla fanów Bruce'a Lee ;)




ocenił(a) film na 9
_mosquito_

Dobrze wiedziec zamierzalem wkrotce nabyc pierwszy film jaki w zyciu widzialem - przynajmniej o nim pamietam jako o pierwszym. A jak wyglada sprawa z dostepnoscią na DVD - "Warrior's Journey" ?? wiesz cos o tym??

ocenił(a) film na 9
_mosquito_

No nie wiem co do tej wersji drugiej. Mój tata był na "Wejściu Smoka" w kinie 5 razy i mówi że była ta scena rozmowy z przeorem Shaolin i sceny z głosem przeora w gabinecie luster.

ocenił(a) film na 9
robert2207

mnie sie tez wydaje ze w wersji z tv ktora mam na vhsie nagrywana pod koniec lat 80tych tez są te sceny...

rosomen2207

Fakt, istnieje kilka wersji "Wejścia smoka", ale NAJDŁUŻSZA wersja ma trwa dokładnie 102 minuty i 36 sekund /102:36/. Wiem to stąd, bo sam ją oglądałem. Jeśli ktoś się taką interesuje to proszę zapytac, podpowiem skąd ją zdobyc. W Polsce na DVD się nie ukazała, ale polskie napisy do tej wersji /102:36/ są oczywiście dostępne.

ocenił(a) film na 9
artpost1

Ja się interesuje. Jak ją skołować? Jeśli chcesz, to odpisz, bo bym sobie obejrzał ten świetny film.

ocenił(a) film na 10
robert2207


Tak, ale to tylko w wersji NTSC film trwa 102 minuty i 36 sek (dostępna w USA, Kanadzie i Japonii -- bo tylko tam wymyślono coś takiego jak NTSC, w Polsce był SECAM, ale od jakiegoś 1995 roku mamy tak jak w większej części Europy - PAL -- to do młodszych osób , które mogą tego nie wiedzieć) --- to ta sama wersja co 1:38:19 sek w wersji PAL -- jakbyś się trochę orientował to przy tej samej długości filmu w wersji NTSC zawsze będzie ona dłuższa niż ta w PAL, a spowodowane jest to tym, że PAL ma 25 klatek/sekundę a NTSC aż 29 kl/sek a nie zawartością dodatkowych scen, bo i ta 102 minutowa wersja w NTSC jak i ta 98 minutowa w PAL to jedyne pełne wersje filmu -- a ja podawałem naturalnie wersję w PAL -- bo takie są wydawane u nas -- nie jesteśmy przecież w USA żeby oglądać "Wejście Smoka" w gorszym technicznie systemie NTSC ---
I nie zgodzę się, że w POLSCE DVD się nie ukazała to niby jaki film mam na DVD zakupiony od polskich dystrybutorów z Warner?? i nie kosztował mnie on ileś tam dolarów czy innej waluty tylko 52 zl -- tak 52 naszych cudnych polskich złotówek eh ludzie myślcie trochę zanim coś napiszecie bo polska i pełna wersja dostępna nawet w EMPiKU, choć lepiej bo taniej zakupić ją w necie dostępna jest w Polsce od 2004 roku -- i wydana z okazji 30-lecia filmu

Tak rosa2207 to możliwe, że twój tata widział pełną wersję tego filmu w kinie w latach 80-tych, bo muszę tu dodać iż na 32 kopie "wejścia" 27 było niepełnych zaś 5 jedynie było pełnych -- scena z przeorem itd. , ale nie mam dostępu do takich informacji tzn. w jakich miastach/kinach wyświetlano te pełne i do jakich mniejszych miejscowości któreś z tych 5 jedynie pełnych wersji dotarło po jakimś czasie, ale przyznasz, że jak na 5 pełnych na 32 kopie to i tak kropla w morzu potrzeb i jak dla mnie skandal, ale tak czasem -- co ja piszę -- często jest w naszym kraju --


Jeszcze jedno rosa2207 -- jeśli chcesz zdobyć ten film w wersji pełnej na DVD i w PAL to nie kupuj wersji amerykańskiej tzn. NTSC tylko tą z lepszym obrazem tzn. PAL i przystosowaną do naszego regionu i z polskimi napisami, a to że film trwa 98 w PAL a nie 102 min w NTSC jest spowodowane jedynie różnicą w liczbie klatek/sekundę PAL 25 fps, NTSC 29 fps -- a taki film wyświetlany w samym kinie też ma inną długość niż w TV bo ma 24 fps -- ta właśnie 98 minutowa wersja w PAL odpowiada tej 102 minutowej w NTSC i jest pełna!!! możesz to sprawdzić na necie!!!
A sam film możesz mieć kupując pełną wersję PAL w polskim EMPIKU, bądź z tego samego EMPIKU przez internet -- 2 płytowa edycja specjalna "Wejścia Smoka" z dodatkami w PAL oczywiście plus polskie napisy, którą posiaqdam jak ta pełna wersja tylko się u nas pojawiła w 2005 roku i kosztowała 52 zł --- powodzenia w zakupie, bo naprawdę to pełna wersja (ps. do 2004 roku w nasym piknym kraju wydawano jedynie niepełne wersje -- ale w 2004 roku z okazji 30 lecia powstania tegoż filmu się o dziwo postarano i wydano full wypasiastą polską wersję -- tym razem Warner Bros. Poland stanęło na wysokości zadania)i warto ją mieć, co ja piszę ją trzeba mieć!!!! ---

A ty artpost1 sorry - nie obraź się bo szanuję Cię, choć tak naprawdę Cię nie znam --- taka prośba -- zanim coś głupiego napiszesz najpierw to sprawdź -- i nie wprowadzaj Formowiczów w błąd
Aha i niby po co kupować wersję w NTSC za dolary jak można mieć tą samą full wersję w PAL za złotówki???, zamawiając ją w EMPiKU przez internet za jakieś 50 zeta a naprawdę warto dla tej full wersji plus dodatki(film przesyłają pocztą w około 3 dni) u mnie to trwało 1 dobę i byłem niezmiernie zaskoczony szybkością realizacji zamówienia!!!
Po co utrudniać sobie życie??? Wystarczy zamówić płytę np. w EMPikU!!!!

Ps. w Polsce na DVD dostępne są również "Wściekłe Pięści" i " Droga Smoka", niestety brak w ofercie polskich dystrybutorów "Wielkiego Szefa" i w tym przypadku trza się zadowolić wersją z UK lub HK na DVD lub najczęściej mandaryńską czy angielską w DiVX z neta

-- a co do "Warrior's Journey" -- to jest na drugiej płycie z polskimi napisami -- i mamy w nim 30 minutowy fragment oryginalnej "Game of Death" -- cudo większe od "wejścia" ...
w dodatkach są równię inne ciekawe dokumenty....

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
_mosquito_

wiem, wiem kiedys sciagnalem magiczne sceny z pagody...

ocenił(a) film na 9
_mosquito_

"Wściekłe pięści i "Drogę Smoka" mam na DVD i są świetne, ale jak wcześniej napisał mosquito nie ma w polskich dystrybucjach "Wielkiego Szefa" a szkoda bo też niezły.

P.S. Mam jeszcze taką jedną szmirę "Bruce Lee: Ostatni pojedynek ze śmiercią". Zamiast tego filmu zrobiliby na DVD "Big Bossa".

_mosquito_

Ale ta wersja Warner Bros jest powycinana , wszystkie drastyczne sceny są wycięte i o ile pamiętam to mam właśnie to DVD Warner Bros z 2005 roku.

rosomen2207

http://www.amazon.com/Enter-Dragon-Bruce-Lee/dp/6304981635/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UT F8&s=dvd&qid=1216819284&sr=8-1 pierwszy z brzegu link do największej na świecie księgarni internetowej AMAZON, amerykańska wersja płyty DVD "Enter The Dragon - Special Edition" trwa 102 minuty. Cena 7,99 dolara + przesyłka. Wersja DVD dwupłytowa kosztuje 20,99 dolara + przesyłka, a wersja na płycie Blu-ray kosztuje 17,95 dolara + przesyłka. Polskie napisy do tej wersji /102:36/ są dostępne na stronach z napisami. Nie będę podawał linków skąd można ściągnąc film z sieci, ale można oczywiście też.

ocenił(a) film na 9
artpost1

macie ludzie - sami zobaczcie ze wielkich roznic nie ma

http://movie-censorship.com/report.php?ID=704

ocenił(a) film na 10
shamar

No tak między wersją PAL i NTSC jet różnica jedynie w systemie obrazu i tylko w tym!
Ja polecam polską dystrybucję, którą jak się ukazała wersja full w 2005 roku tegoż 2005 roku zakupiłem, a było warto..

Oto link do tej wersji w EMPiKU:
http://www.empik.com/wejscie-smoka-2-plytowa-edycja-specjalna-film,125413,p

A pod tym linkiem znajdziecie porównanie cen jak komuś zależy coby nabyć jak najtaniej: http://www.smartbay.pl/g15/c174/s500/46706,wejscie_smoka_-_2_plytowa_edycja_spec jalna.html

Naprawdę polecam z powodu na to, że jest to pełna, profesjonalnie zrobiona wersja filmu z wieloma ciekawymi dodatkami....

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
_mosquito_

Sorki za błedy -- szybko pisałem







ocenił(a) film na 9
_mosquito_

Zle doczytales - tam są małe cięcia na koncu filmu w tej pelniejszej wersji (nie ma ujecia twarzy) ...heh

rosomen2207

Oj pisarze pisarze :) Nikogo nie namawiałem przecież do kupna wersji amerykańskiej, tylko informowałem o niej /to oczywista, że byłaby ona pozbawiona polskich napisów/. Zgadza się, wersje w NTSC są ZAWSZE o kilka minut dłuższe /ze względu na te klatki/, ale sam mam "Wejście smoka" w pliku AVI, 700 MB, które trwa 102 minuty 36 sekund /wiecie o co chodzi...zassałem z internetu z serwisu Rapidshare, każdy może to zrobic i przekonac się, że film trwa dokładnie 102:36/. Z tego wynika, że moja wersja 102-minutowa w pliku AVI /ściągnięta z Rapidshare/ to to samo co 98-minutowa wydana na DVD w Polsce i 102 minutowa wydana w USA w NTSC. A ja pisałem TYLKO o tym, co pokazywał mi licznik czasu trwania filmu. Nie zwykłem oszukiwac nikogo, bo nie mam w tym żadnego interesu.

rosomen2207

Z tego wynika, że najlepszym wyjściem byłoby kupno dwupłytowego wydania DVD /z dodatkami po polsku/ z Empiku za około 50 zł...pod warunkiem, że ktoś ma wolną kwotę 50 zł do wydania oczywiście :-)

artpost1

Kupiłem sobie to wydanie 2DVD. Super! Film rzeczywiście w pełnej wersij. I do tego dodatki np: Gra śmierći.

ocenił(a) film na 9
THUNDERX

". I do tego dodatki np: Gra śmierći"

chyba "Warriors journey" a nie "gra smierci"

rosomen2207

W wersji Warner Bros są powycinane najdrastyczniejsze sceny też się
zawiodłem(a co do premiery w Polsce to byłem na Wejściu smoka 11
razy)Niestety przez komune wiele filmów niedane nam było obejrzeć lub
dane ale po 8 lub 10 latach,to samo dotyczy Jamesa Bonda jedyny Bond
wyświetlany w kinach za PRL to Żyj i pozwól umrzeć(też z 1973 roku jak
Wejście smoka)i tylko dlatego że nie było tam nic o ZSRR;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones