PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11580}

Wejście smoka

Enter the Dragon
7,6 92 299
ocen
7,6 10 1 92299
7,5 19
ocen krytyków
Wejście smoka
powrót do forum filmu Wejście smoka

Legendarny

ocenił(a) film na 10

film, który za każdym razem ogląda się znakomicie,a to co robi Bruce Lee na ekranie jest po prostu świetne, sceny walk doskonale zrealizowane jak na film z 1973 roku, pamiętam jak za dzieciaka oglądałem ten film w telewizji i byłem pod ogromnym wrażeniem, a później na podwórku każdy chłopiec bawił się mówiąc "ja jestem Bruce Lee" i wtedy się zaczęło, ten film to klasyka "kina kopanego" i nie tylko

ocenił(a) film na 5
LucasLang

Doskonale zrealizowane sceny walk? Dobre...

ocenił(a) film na 10
LucasLang

Dokładnie.Nieśmiertelna klasyka.

LucasLang

Co do scen walk, to o ile fajnie się oglądało, jak Bruce Lee walczy na korytarzach z wieloma przeciwnikami naraz, o tyle walki na ringu były dziwne - O'Hara nie zdołał zadać Bruce'owi Lee ani jednego ciosu, a Bolo vs Roper to już w ogóle przegięcie - wystarczyło, żeby ten niepokonany, z łatwością łamiący kości mięśniak Bolo został ugryziony w łydkę, walnięty paręnaście razy po gębie i trzy razy kopnięty po jajcach, żeby umrzeć. WTF?

Albo scena wśród luster - pytanie, dlaczego Lee od razu po wejściu do tego pomieszczenia nie zaczął rozbijać luster, żeby nie być przez nie mylonym i zwodzonym. I dlaczego Han po zajściu go od tyłu drapnął go po plecach zamiast po szyi albo dlaczego nie rozorał mu gardła tymi metalowymi "pazurami" - przecież z łatwością mógł to zrobić.

I dlaczego w scenie retrospekcji siostra Lee po rozprawieniu się z "szeregowymi" przeciwnikami, gdy dogonił ją O'Hara nawet nie próbowała z nim walczyć, tylko od razu popełniła harakiri? Skąd mogła wiedzieć na 100%, czy nie ma szans w walce z nim?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones